Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
niedziela, 14 grudzień 2014 08:42

Szukanie pracy

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czechy to kraj, jak i inne mający swoje uwarunkowania. Tutaj bezrobocie wynosi jakieś 9%. Przeciętny Czech nie na większego problemu ze znalezieniem pracy, o ile mu się che. Jest to jedyny kraj , gdzie pracy jest więcej niż obywateli. Przybywa tutaj za pracą cudzoziemcy z takich krajów jak: Wietnam, Mongolia, Ukraina, Słowacja czy Polska. Według spisu ludności w 2011 było Polaków 39 269  osób. To są osoby , które brały udział w spisie, osobiście znam osoby , które nie wypełniły  ankiet, więc Polaków może być dużo więcej, szacuje na 50 tyś osób. Jakieś dwa, trzy  lata temu przyjmowano Polaków z otwartymi rękami. Teraz raczej patrzą aby z nami się jakoś porozumiewać. tzn abyś znał i rozumiał przynajmniej podstawy języka. Jeśli zamierzasz pracować w Czechach naucz się parę podstawowych słów Czeskich.

Jak zacząć szukać pracy:

Można na dwa sposoby:

1. Jeśli jeszcze mało znasz język zajmują się tym polskie agencje pracy, odpłatnie zawiozą Cię do Agencji Pracy w Czechach, nie znaczy to,że już masz pewna pracę. Agencja w Czechach zapewni ci mieszkanie, zawiezie na rozmowę kwalifikacyjną, tzw próba zręcznościowa. Po zakwalifikowaniu przygotuje umowę i pokieruje twoimi pierwszymi krokami.W przypadku nie zakwalifikowania musisz wrócić na własną rękę, więc nie zapomnij mieć przy sobie gotówkę lub kartę płatności.

2. Jak już trochę znasz Czeski lub Słowacki spokojnie możesz wyszukać agencje pracy w Czechach i umówić się z nimi, pokrywasz koszt dojazdu do siedziby agencji, w przypadku nie zakwalifikowania patrz pkt 1

Czytany 27757 razy Ostatnio zmieniany piątek, 08 lipiec 2016 17:36
Administrator

Najnowsze od Administrator

Artykuły powiązane